5 yıldır Ankara’da düzenlenen “Babalar Çocuklar Kampı” bu hafta İzmir-Urla’da Uzunkuyu mevkiinde çadırlı olarak gerçekleştirilmiştir. Çamlar altındaki kamp alanında elektrik olmayışı, cep telefonu çekmeyişi katılımcılara gerçek bir kamp hayatı yaşama fırsatını vermiştir.

Çadırda kalan tüm Baba-Çocuklar hem havanın hem de kamp aktivitelerinin zorluğuna rağmen bilhassa kız çocuklarının sportif etkinliklerdeki başarıları hepimizi gururlandırdı.

Kampçılarımızın ve kampa katılamayan izmirli arkadaşlarımızın yoğun talepleri nedeniyle eylül ayında daha geniş bir katılımlı kamp yapma fikri ortaya çıktı.

Haftasonu yapılan kampta, babalar ve çocuklardan oluşan takımlar, sportif ve doğa oyunları etkinliklerini yaparak günün en iyi takımı olmak için kıyasıya yarıştılar. Annelerin kabul edilmediği bu kampta babalar, annelerin değerini ve zorluklarını kısa sürede de olsa bir kez daha anlamışlardır.

Kampın bir otel konforunda değil, bir tatil havasında değil, gerçek bir kamp ortamında gerçekleştirilmiş olması katılımcı babaları, çocuklarının yorulmalarına rağmen şehrin stresinden ve içine düştüğükleri teknoloji bağlılığından bir nebze uzaklaştıkları için mutlu etti. Benzer organizasyonların daha uzun süreli ve sık yapılmasını isteyerek kampa veda ettiler.

Gece orman yürüyüşü, horlayan babalar, kız çocuklardan oluşan yeşil kelebekler grubunun futbol başarısı, uyku tulumu öyküleri ve paintball, kampın unutulmaz anlarıydı.

Yeşil Kelebekler, Kırmızı(Kızıl) Ejderler, Mavi Balinalar(Mavidik), Kara Kaplanlar(Kartallar), Sarı Kuşlar’ın mücadelesinin sesleri uzun süre Uzunkuyu ormanlarında çınlayacaktır.

Ankara Çamkoru’da sürekli yapılan bu kampın, İzmirde yapılması için altyapı desteği mükkemmel bir şekilde LESUN Turizm tarafından sağlanmıştır.

Kampın öncesi ve sonrasında destek veren tüm takım arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

İZMİR’E VEDA

Post navigation